Вернуться   МУЗПРОСВЕТ > ОСНОВНОЙ РАЗДЕЛ > Музыкальные обзоры

Важная информация

Музыкальные обзоры Рецензии на продукты музыкального творчества

Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 10.07.2007, 01:55  
YES © 1974 : RELAYER

Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: 200px-Relayer_front_cover.jpg
Просмотров: 204
Размер:	19.8 Кб
ID:	5792  

A Passion Play A Passion Play вне форума 10.07.2007, 01:55

YES © 1974 : RELAYER

Знаєте, після монументально-пафосного Tales From Topographic Oceans чи енергетичних Fragile чи Close to the Edge якось мало звертаєш увагу на інші альбоми. Ну, ще рання їхня творчість викликає приємні асоціації, та й альбом Tormato має драйвовий початок (правда, в кінці весь драйв вивітрюється). А те, що пізніше - це вже зовсім інший Yes..

Але з-поміж цих трьох грандів загубився четвертий, який я оце тільки зараз взявся серйозно прослухати. Здивований, як раніше не помітив у цьому альбомі всієї його драматичності і пристрасності. Агресивність переходить в ліричність і навпаки, рівень спільної гри - гри не тільки на своїх інструментах, а й музичного спілкування один з одним - зріс суттєво. Та й Йон Андерсон набагато краще, як на мене, став контролювати свій голос - вокал тепер не тільки літає десь у височині, а й створюває напругу і наповнюється емоціями.

Після альбому, який не має собі рівних за претензійністю (і саме ця претензійність робить Tales одним із моїх улюблених альбомів взагалі), група видала прекрасну виважену роботу. Ця виваженість - не стриманість, а відчуття смаку. Відчуття коли слід змінити тему, коли необхідно почати імпровізацію, і коли її закінчити. Саме та виваженість, яка так підкупає мене, наприклад, у Van der Graaf Generator чи ранніх Genesis.
До речі, про останніх - їхній The Lamb Lies Down On Broadway був кроком якраз в бік цієї претензійності. Альбом вийшов прекрасним, але дорогою ціною - Габріель пішов, а Дженезісівська витриманість перетворилася на занудність і самоповторення. Занудність-занудністю, тут у кожного свої критерії (у мене, напевно, занижені ), а от самоповтор - найгірше, що може спіткати митця.
Але повернімося до Yes - ці, після того, як пішов Вейкман (ця група теж заплатила ціну за претензійність), вони не стали занудними і самоповторюваними. Принаймні, цього разу.

Якщо чесно, я не думав, що Війна і Мир, якою наш вчитель зарубіжної літератури лякав дев*ятикласників, може надихнути на таку чуттєву роботу. The Gates of Delirium - це драйвовий і навіть агресивний початок. Без Вейкмана гітара Стіва Хау виходить на перший план, а ритм-секції додається простору, чим вона (ритм-секція) і користується. Хоча не можна сказати, що новий клавішник халтурить - якраз такий менш амбіційний стиль був потрібен команді. Музика поступово набирає обертів, барабани Алана Уайта нагадують постріли і вибухи, а вокаліст уже не співає, а буквально випльовує слова. Теми змінюють одна одну, картинки битви пролітають перед очима. Гітара передає естафету басу, і низькі частоти поступово нагнітають обстановку. Потім соло-роль бере на себе клавішник Патрік Морац, і ти ніби віддаляєшся від поля бою, погляд охоплює всю панораму. Музика затихає, і лише відлуння дзвенить у вухах. А потім...

А потім лунає ніжна мелодія, можна навіть сказати, молитва. Soon - це одна з найкрасивіших речей, яку я коли-небудь чув від цієї групи. І це дійсно той випадок, коли віриш музиці.

Відпочивши, ми знову поринаємо в світ експериментів - Sound Chaser нагадує варіації Емерсона на Pictures at an Exhibition, тільки помножені на чотири інструменти. Або їхній же альбом Fragile. Але це не повтор, і не самоповтор - новизна і свіжість відчуваються і зараз, через 30 років. В будь-якому разі, це не схоже на будь що, що група робила до цього.

Наступна ж композиція - To Be Over і закінчує цей альбом мелодійними переливами гітари, ситара і голосу Йона Андерсона. Зміна темпу і настрою проходить органічно і безболісно - проявляється та виваженість, про яку я вже казав. Настрій фінального треку якраз ідеальний для закінчення цих сорока хвилин - музика поступово відпускає тебе і залтшає наодинці зі своїми рефлексіями.

Отож, Relayer - недооцінений альбом неоціненної команди Yes. Завтра обов*язково прослухаю ще раз.

Мало не забув,
загальна оцінка = 8/10 (не шедевр, і не те, на що натикаєшся одразу, але дуже насичений і достатньо глибокий альбом).
Оцінка майсерності виконавців = 10/10 (Хто би сумнівався ).

Технічна інформація:

Виданий - 13 грудня 1974.
Жанр - прог-рок.

Музиканти:
Jon Anderson - вокал
Chris Squire - бас і вокал
Steve Howe - гітара і вокал
Patrick Moraz - клавішні
Alan White - барабани

Треки:
  1. "The Gates of Delirium" – 21:50 *
  2. "Sound Chaser" – 9:26
  3. "To Be Over" – 9:06
_________
* - Останні 5 хвилин під назвою "Soon" було видано сінглом після виходу альбому.

Бонус-треки на перевиданні 2003 року:
  1. "Soon (Single version)" – 4:18
  2. "Sound Chaser (Single version)" – 3:13
  3. "The Gates of Delirium (Studio run through)" – 21:16
Оригінал посту - h--p://pathfinder-kma.livejournal.com/43083.html

Последний раз редактировалось A Passion Play; 10.07.2007 в 02:24. Причина: Поставити оцінку ;)
????????/?????? (7)
Старый 10.07.2007, 02:21  
Неактивный
pm

Сказал(а) "Спасибо": 538
Поблагодарили 498 раз(а) в 209 сообщениях
Отправить сообщение для Farin с помощью ICQ
Дуже б хотілось побачити в тілі рецензії оцінку альбому, яку б хтів йому надати автор опусу?

А в цілому, дякую і вітаю с чудовим дебютом

Старый 10.07.2007, 13:10  
дитя прогрока
pm

Сказал(а) "Спасибо": 254
Поблагодарили 826 раз(а) в 504 сообщениях
если бы не последний трек то действительно был недооцененный альбом а так нормальное вхождение в состояние клоаки некогда хорошей группы.

пс я думаю оснофной фактор недооцененности сего альбома это год выпуска! будь така пластинка в 72 году ценый ей небыло а так увы и ах. подзаебало))

Старый 10.07.2007, 13:35  
Неактивный
pm

Сказал(а) "Спасибо": 2
Поблагодарили 7 раз(а) в 1 сообщении
Останній трек - це to be over? Можливо, окремо його справді слухати не так прикольно, але я слухав альбом цілком, і цей трек туди непогано вписався. За настроєм туди якраз щось подібне і було потрібне. Зрештою, я ж і не кажу, що це шедевр :)

Цитата:
Сообщение от block Посмотреть сообщение
пс я думаю оснофной фактор недооцененности сего альбома это год выпуска! будь така пластинка в 72 году ценый ей небыло а так увы и ах. подзаебало))
Так слухаю ж це все я зараз, в 2007 :)
A Passion Play вне форума

Старый 10.07.2007, 13:48  
дитя прогрока
pm

Цитата:
Сообщение от A Passion Play Посмотреть сообщение
Так слухаю ж це все я зараз, в 2007 :)
Зараз
а недооценен он счас или тогда? счас он кажется уже вобще никому не нужен. ну разве что мего прогресивным прогметалистам чтоб прогресивно удивлять прогресивно прогресивными идеями прогресивных металистов наших прогресивныхх дней
Старый 10.07.2007, 18:45  
Неактивный
pm

Сказал(а) "Спасибо": 2
Поблагодарили 7 раз(а) в 1 сообщении
Тоді - недооцінений, звісно, 5 місце в чартах - не показник для такої супергрупи як Yes :)

Але навіть зараз, якщо це цінно лише для дрібки поціновувачів - то чому б і ні? Трохи таких поціновувачів я сподіваюсь і тут знайти
A Passion Play вне форума

Старый 10.07.2007, 18:51  
дитя прогрока
pm

да я шуткую. есть конечно же здесь таки. давай дружить и фантиками турбо меняться

Старый 12.07.2007, 11:06  
труЪ индеец
pm

Сказал(а) "Спасибо": 802
Поблагодарили 894 раз(а) в 535 сообщениях
одинаково люблю альбомы ец начиная с третьего и заканчивая этим!
и слушаю до сих пор
пс - а ты блок, что разве не любишь понастальгировать-помедитировать долгими вечерами с кальянчиком у камина под ес

Старый 12.07.2007, 11:10  
дитя прогрока
pm

ну мне то супер меломану можно конечно а так вообще необязательно

Старый 12.07.2007, 11:21  
труЪ индеец
pm

и ещё...
Цитата:
Ну, ще рання їхня творчість викликає приємні асоціації, та й альбом Tormato має драйвовий початок
По-моему это очень сомнительная фраза... Какие это такие "прыемни асоциации" могут вызывать кавера на битз (1-й альбом) и абсолютная серая масса (2-й)
ну а про тухлые томаты я вообще молчу :)

Старый 12.07.2007, 11:26  
Администрация
pm

Сказал(а) "Спасибо": 5,397
Поблагодарили 2,596 раз(а) в 1,507 сообщениях
Отправить сообщение для wantala с помощью ICQ
альбом чудовий. два дні переслуховую, ловлю безліч пріємних нюансів, і щодо аранжування, і щодо мелодійності, і щодо тезніки виконання. одне мене не дуже тішить: звук. записатись могли б і краще. з більш поміркованими верхніми і більш сбалансованими середніми.
а те, що сам альбом глибокий і цікавий - безперечно. це ще той перiод Йес, що недарма вважається кращим.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:
Сообщение от Chief Посмотреть сообщение
абсолютная серая масса (2-й)
ну а про тухлые томаты я вообще молчу :)
про Томати сперечатись не буду, а от чим тебе не влаштовує другий альбом - дещо неясно...

получается так, что пост-панк появился раньше чем панк (c) Chief

Так что коммерчество - это Европейское дело. (с)
Geb

Последний раз редактировалось wantala; 12.07.2007 в 11:51. Причина: Добавлено сообщение
wantala вне форума

Старый 12.07.2007, 11:33  
труЪ индеец
pm

торас - в 2003-м году если верить рецензенту было переиздание (наверное с хорошим звуком, а не в битрейде 160 )
я себе кстати переизданный двойник Тales From Topographic Oceans недавно приобрёл

Старый 12.07.2007, 11:50  
Администрация
pm

Сказал(а) "Спасибо": 5,397
Поблагодарили 2,596 раз(а) в 1,507 сообщениях
Отправить сообщение для wantala с помощью ICQ
был бы рад переизданию!

получается так, что пост-панк появился раньше чем панк (c) Chief

Так что коммерчество - это Европейское дело. (с)
Geb
wantala вне форума

Старый 12.07.2007, 12:18  
дитя прогрока
pm

да он и так нормально записан. не супер конечно глуховат слегка но вобщем это только шарму придаёт

Старый 12.07.2007, 12:32  
труЪ индеец
pm

я вот вчерась дип пёрпл (ливе 72 ин жопан) слушал... ох там и звук (щяс такого точно не услышишь)
но всякий раз когда слушаю - прихожу прям таки в щенячий восторг

а мегосуперпуперкачественный звук я думаю так уж важен только для повер метала

Старый 13.07.2007, 06:40  
Прямая связь с Космосом
pm

Сказал(а) "Спасибо": 541
Поблагодарили 1,663 раз(а) в 744 сообщениях
Отправить сообщение для Filareth с помощью ICQ
To Be Over могла бы быть и покороче, без традицонного йесовского занудства, которого хлебнули еще на Tales From Topgraphic Oceans, да и качество записи и микса не самое лучшее (нафига надо было записывать это в передвижной студии?). Но Gates Of Delerium компенсирует все недостатки. Альбом в равной степени и знаковый (без него немыслимы семидесятые вообще), и культовый, и вообще один из лучших у Yes.

Ответ

Закладки

Метки
1974, art-rock, yes.

Опции темы
Опции просмотра
Комбинированный вид Комбинированный вид