Вернуться   МУЗПРОСВЕТ > ОСНОВНОЙ РАЗДЕЛ > Музыкальные обзоры

Важная информация

Музыкальные обзоры Рецензии на продукты музыкального творчества

Ответ

Опции темы Опции просмотра
Старый 07.12.2006, 16:34  
TAYLOR, TERRY SCOTT © 1996 : NEVERHOOD SONGS

Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: booklet1.gif
Просмотров: 215
Размер:	5.0 Кб
ID:	2356  

Володимир Кузнєцов Володимир Кузнєцов вне форума 07.12.2006, 16:34

TAYLOR, TERRY SCOTT © 1996 : NEVERHOOD SONGS

Одну простую сказку,
А может и не сказку,
А может не простую…
хотим Вам рассказать.
Ее мы помним с детства,
а может и не с детства,
а может и не помним…
но будем вспоминать!

Ех! Хлопчики, дівчатка! Нумо сюди хутчіш! Хто з вас ще пам’ятає цікаву та корисну комп’ютерну гру Neverhood?Так, так ту саму, яку варто було б використати у якості психотропної зброї. Згадали? Ну, піднапружтесь! Такий собі пластиліновий квест, його у російській локалізації ще обізвали „Не вір худу”. Ну, хто згадав, той молодець, а хто ні, той сам винен. Так ось, до справи – перед вами обор оригінального саундтреку до цієї гри. Запевняю, ситуація тут, мабуть ще гірша, ніж з самою грою.
Музику для вищезгаданої – чи так і не згаданої – гри написав досить визнаний Штатівський композитор і виконавець Террі Скот Тейлор, відомий в якості фронтмена команд Daniel Almos та The Lost Dogs, та ще деяких, менш відомих. Проте, зупинятися на його біографії та творчих досягненнях я не буду – бо вони ні біса не відносяться до того, що представлене на цьому диску.
Чи ви пам’ятаєте старі радянські мультфільми, ті в котрих ляльки були зліплені з пластиліну? „Пластилінову Ворону” особливо? Виявляється у Штатах те ж є щось подібне! Не впевнений хто з кого черпав натхнення, мабуть вони у нас – тому що „Пластилінова Ворона” з’явилась раніше Неверхуду – тому що дуже багато спільних рис у цих двох мистецьких витворах. Але досить про них – переходимо до музики.
Знайти саундрек, який буде сприйматися як самостійний зразок чиейсь творчості, досить важко. Зазвичай, у відриві від фільму, чи гри, чи чогось ще, під що він був зроблений, той саундтрек втрачає будь яку цінність і виявляється відверто нудним та примітивним. Запевняю вас – у випадку Неверхуда все зовсім не так. Альбом записаний Тейлором сприймається посто на „ура!” незалежно від того, знайомі ви з грою чи ні. І водночас, він настільки чітко передає її атмосферу, що ігрові епізоди попри всяке бажання спливають на поверхню пам’яті.
Стиль, у я кому зроблено саундрек, визначити досить важко. Напевне, словосполучення „пластилінова музика” підійшло б найкраще, але зрозуміти це можна тільки після його прослуховування. А так... Що ж, спробуємо виколупати з пластилінового хаосу щось більш-менш конкретне.
Основу музичної лінії складає... акустична гітара. Вона присутня у кожній пісні, і май же у кожній пісні виконує головну роль. Поряд з нею рухається перкусія та барабани – ніяких сем плів, все живе, ідуже приємне на смак. Трохи рідше зустрічається слухачу класична джазова духова секція. Кларнети, саксофони та дещо інше, що не завжди вдається ідентифікувати. Присутні і клавішні, але більшість часу їх використовують... не звично. Ну і вокал... але про нього окремо і пізніше.
А що саме робиться за допомогою всього цього? Неспинний творчій струм, що виливається на слухача досить неоднорідний. Я доволі довго думав як все це виразити за допомогою слів, і нарешті прийшов до такого висновку: альбом складається із декількох частин. Автор дуже сильно перетасував все що записав, але їх таки можна виділити.
Перша частина – джазова. Саме так, класичний джаз, викликаючий стійки асоціації з ранніми творами цього стилью, тільки-но добряче оскаженілими. Власне мені все це нагадало першу джазову платівку (1917, якщо я не помиляюсь), славнозвісний запис „Dixieland Jazz Band”. Таке ж безглуздя та блазництво, тільки більш якісне і з масивним використанням різноманітних та абсолютно не музичних звуків. Весело, енергійно, майже танцювально – і на сто відсотків не серйозно. Цієї несерйозності, на мою думку, не завадило б завести деяким сучасним джазменам.
Друга частина – рок-н-рольна. На перший погляд трохи приблюзована, але це лише враження, створене тим, що гітарні партії цілком акустичні. Тут зустрічаються навіть теми де окрім гітари, вокалу і епізодичних призвуків взагалі не застосовується ніяких інструментів – і це ані трохи не псує загального враження, скоріш навпаки, підкреслює настрій і характер альбому. Додайте до цього ще декілька тем з яких так і тхне роком сімдесятих – і отримаєте майже повну уяву. Хрча...чорта лисого ви отримаєте, поки не почуєте цього на власні вуха.
Третя частина – шизофренічні варіації на тему американського фольку. Тут вам і госпел, і кантрі, і роздовбане банджо... і все це під традиційно безглуздо-розбишацьким соусом. А час від часу з’являється ще й сопілка. Смакота, та й годі.
Ну і остання за списком (але не за значенням) частка – психоделія і нойз. В якості окремих треків їх тут менше за все, але так чи інакше вони присутні майже у кожній пісні. А окремі треки, створені не для музики а для атмосфери – це просто угар.
Але все це форма. що ж стосується змісту... тут все ще краще. Композиція альбому хаотична і непередбачена. Навіть у рамках однієї пісні можуть відбутися кардинальні зміни. Композиції побудовано з гримучої суміші власних ідей, стильових штампів та чужих тем, обіграних колоритно і майстерно.
останньою краплею стає вокал. Усілякі спроби підібрати слова для змалювання Цього, я облишив одразу. Скажу лише, що саме він здебільшого і робить музику „пластилінову”. Власне в мене він викликає ультра стійку асоціацію з пластиліновою мультиплікацією. Доречи, відсотків дев’яносто його партій виконані без застосування електронної обробки – за що Тейлору окрема повага. Друга окрема повага – за тексти. Вони там є. Я навіть буклет з ними додаю до рецензії. Насолоджуйтесь!
Ф-фух!.. Щось таке. Не знаю, чи зрозумів хтось хоч що-небудь з моїх теревенів, але я старався. На закінчення скажу лише, що мені здалося, що цей альбом був написаний легко, без зайвої напруги і остогидлих смартфейсів. Бо саме так він сприймається, що тут поробиш. Про те що він дуже якісний і професійний, я мовчу – бо це не є вартим уваги моментом.
P. S. У 2002 році цей альбом було видано ще раз, тільки під назвою ImaginariuM, і втричі більше за об’ємом – два диска по сорок з лихим пісень. Але його знайти я не зміг.

Оцінка якості: 10/10

Склад: Усюди пишуть, що Тейлор зробив його самотужки. Але така кількість інструментів... Щось мені слабко віриться Скоріш за все там була добряча бригада сессійників.

Трекліст:
Klaymen Shuffle/Olley Oxen Free/Everybody Way Oh!/Rock And Roll Dixie/
Cough Drops/Skat Radio/Lowdee Huh/Klaymen's Theme/Operator Plays A
Little Ping Pong/Jose Feliciano/Homina Homina/Potatoes, Tomatoes,
Gravy, And Peas/Triangle Square/Dum Da Dum Doi Doi/Southern Front Porch
Whistler/Confused And Upset/The Neverhood Theme/The Weasel Chase/
Pulling Of The Pin/The Battle Of Robot Bil/Klogg's Castle/Time To Goof Off/
Klaymen Takes The "A" Train/Low Down Doe/Gargling Drummer/Resolution #8/
An Elf Sings His ABC's/Thumb Nail Sketch/I'm Thirsty, I Need WahWah/
Sound Effects Record #32/The Laughing, Crying, Screaming Masses/
Sound Effects Record #33/B3, B.C./Coffee And Other Just Desserts/Spring Has Sprung/
Chiming In/Scary Robot Man/Playing Pool In Outer Space/Down In The Mines

Последний раз редактировалось Володимир Кузнєцов; 08.12.2006 в 15:52.
????????/?????? (7)
Старый 07.12.2006, 16:47  
Злостный одмин
pm

Сказал(а) "Спасибо": 426
Поблагодарили 570 раз(а) в 316 сообщениях
Очень заинтересовал... жду на ФТП.

В общем, я свою мысль выразил, кому не понятно, идите нахуй.
Будьте здоровы!
p,.s. Только АПТЕЧНАЯ полынья!
(с) Filareth

З.Ы. Никто не знает где можно по доступной цене, ну может там скидки, или акция какая-то, купить снайперскую винтовку? Ибо дюже надо парочку политических и чиновьичих морд отстрелять. (c) Олесь
Demion вне форума

Старый 08.12.2006, 13:34  
Администрация
pm

Сказал(а) "Спасибо": 5,400
Поблагодарили 2,596 раз(а) в 1,507 сообщениях
Отправить сообщение для wantala с помощью ICQ
не надо во вложениях вот этого вот. вся гл.страница наперекосяк.

получается так, что пост-панк появился раньше чем панк (c) Chief

Так что коммерчество - это Европейское дело. (с)
Geb
wantala вне форума

Старый 08.12.2006, 15:53  
Почётный пользователь
pm

Сказал(а) "Спасибо": 363
Поблагодарили 880 раз(а) в 395 сообщениях
Ну и ладно. Как показала практика, все равно это никму и нахрен не нужно

Старый 08.12.2006, 17:21  
Неактивный
pm

Сказал(а) "Спасибо": 172
Поблагодарили 84 раз(а) в 45 сообщениях
Отправить сообщение для Cheshire Cat с помощью ICQ
Мне нужно!!! А ФТП адрес какой??? Я яросный фэн этой гамесы, а в частности саундтрека :)))

Старый 19.12.2006, 01:24  
NO BRAIN NO PAIN
pm

Сказал(а) "Спасибо": 475
Поблагодарили 741 раз(а) в 434 сообщениях
Отправить сообщение для Equimanthorn с помощью ICQ
Блин, как я пропустил эту рецу... Володька, рулишь, писать на такой неформат - это хорошо и правильно, не говоря уже о том, что сам факт игры Неверхуд греет душу и вызывает тучу воспоминаний.

Саундтрек действительно из ряда вон, под игру похдодил на все 100%, такой же аморфный психоделиный "пластилиновый" стиль. Только вот отдельно не слышал, посему жду его на ФТП.

Старый 19.12.2006, 01:29  
Собеседник
pm

Сказал(а) "Спасибо": 86
Поблагодарили 48 раз(а) в 30 сообщениях
Отправить сообщение для Se7en с помощью ICQ
А я уже давно перешел с пост-рока на The Neverhood OST ( :
Вот это я и подразумевал под раздела "7амесы" на муз-просвете, побольше бы таких рец и поменьше бы епидемий с кИшом

Старый 09.05.2007, 23:18  
Неактивный
pm

Сказал(а) "Спасибо": 83
Поблагодарили 46 раз(а) в 11 сообщениях
Отправить сообщение для zed с помощью ICQ
ага, все воистину так. ну,а о моей любви к Тейлору исчерпывающе расскажет ластфм :)

Ответ

Закладки

Метки
1996, soundtrack, terry scott taylor

Опции темы
Опции просмотра
Комбинированный вид Комбинированный вид